KINO SOKÓŁ BRZOZÓWKino_Sokol-BDK.html
 
GŁÓWNAKino_Sokol-BDK.htmlKino_Sokol-BDK.htmlshapeimage_3_link_0

Kino SOKÓŁ w Brzozowie
zaprasza na FERIE Z BAJKĄ

- edycja 2012 r.

tel. 43 419 38 (wew. 29)

3.II. , godz. 1000 ; 1700

4.II. , godz. 1400

5.II. , godz. 1700

6,7,8.II. , godz. 1000 ; 1700

9.II. , godz. 1000

DODATKOWY SEANS

9.II. , godz. 1700

prod. Australia, B/O, Animacja, czas 105 min.

Cena biletu:

DOROŚLI:  8 zł.                    DZIECI:  5 zł.

BOŻE CIAŁO



Obyczajowy,  prod. Polska, reż. Jan Komasa, Czas: 113 min.













Polski kandydat do Oscara. Zdobywca dziesięciu prestiżowych nagród 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym: nagrody za najlepszy scenariusz, reżyserię, najlepszą drugoplanową rolę kobiecą oraz cennych wyróżnień środowiskowych – Nagród Publiczności, Dziennikarzy oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Najnowsze dzieło Jana Komasy („Miasto 44”, „Sala samobójców”) to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami.

„Boże Ciało” to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...



MOWA PTAKÓW


Dramat,  prod. Polska, reż. Xawery Żuławski, Czas: 138 min.
















Bohaterami Mowy ptaków są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci zepchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.

Mowa ptaków to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy Na srebrnym globie i Szamance. Mowa ptaków jest dzięki temu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.

Mowa ptaków to też niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. Mowa ptaków jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.


25,26,27,28,29,30 PAŹDZIERNIKA godz. 20:20


13 LISTOPADA  Godz. 20:20

20 LISTOPADA  Godz. 18:18

27 LISTOPADA godz. 20:20

Mamy dobrą wiadomość dla wielbicieli ambitnego kina, startujemy z nowym cyklem spotkań -  roboczo nazwanym  „STUDYJNA ŚRODA”. W repertuarze pojawią się projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych, nagradzane filmy festiwalowe...

I MŁODZI POZOSTANĄ


Biograficzny, prod. Meksyk, USA reż. Peter Jackson Czas: 100 min, od lat:15

W latach 1914–1918 wybuchł konflikt na skalę światową, który zmienił bieg historii. Ludzie, którzy byli jego naocznymi świadkami, nie żyli w bezgłośnym, czarno-białym świecie. Przenieś się w czasie, aby przeżyć te wydarzenia wraz z ich uczestnikami. Nagrodzony Oscarem twórca filmowy Peter Jackson (trylogia Władca Pierścieni, trylogia Hobbit) przedstawia przełomowy dokument I MŁODZI POZOSTANĄ, prezentowany w setną rocznicę zakończenia I wojny światowej. Jackson wykorzystał najnowocześniejsze techniki rekonstrukcji i koloryzacji oraz technologie 3D, aby odrestaurować stuletnie materiały filmowe. Obraz stworzono, mając do dyspozycji ponad 600 godzin archiwalnych wywiadów BBC i IWM, które złożyły się na porywający dokument The War to End All Wars z udziałem żołnierzy biorących udział w walkach. W wyniku niespotykanego dotąd poziomu rekonstrukcji oryginalnych nagrań ludzki wymiar I wojny światowej wyłania się z odmętów historii w doskonałej jakości. Jackson ukazuje codzienne życie żołnierzy i ich wojenną rzeczywistość na linii frontu — podejście do konfliktu, poczucie koleżeństwa i potrzebę zachowania pogody ducha pośród okrucieństw wojny, codzienne funkcjonowanie w okopach oraz zajęcia, jakim oddawali się w czasie wolnym. Dzięki wykorzystaniu nowatorskich technik przekształcania nagrań zrealizowanych sto lat temu w materiał filmowy, który mógłby zostać nakręcony współcześnie, Jackson wspomina pokolenie na zawsze napiętnowane globalną wojną, jednocześnie oddając mu hołd.

STAN WYJĄTKOWY


Komedia,  prod. Chorwacja, Polska, Serbia reż. Vinko Brešan, Czas: 120 min


Surrealistyczna opowieść o szalonej kradzieży trumien ze szczątkami zmarłych prezydentów Chorwacji i Serbii; o generale, którego prześladuje pokusa popełnienia samobójstwa; ministrze chorwackiego rządu, który podczas uroczystości w więzieniu nieoczekiwanie zamyka się w jednej z cel i odmawia jej opuszczenia.